ביקור ראשון-אבחון וטיפול

בבדיקה ראשונה יאבחן דר’ לוריא את הבעיה ויבנה מערך טיפולי. הבדיקה תכלול תשאול לגבי היסטוריה קודמת ומהות הבעיה העכשווית, בדיקה גופנית, אורטופדית ונוירולוגית. בנוסף יבדקו צילומי רנטגן, CT, MRI, בדיקות מעבדה ובדיקות נוספות על פי הצורך. דר’ לוריא יערוך בדיקה כירופרקטית שבמהלכה יבחן את תפקודה של כל חוליה וחוליה. בסיום הבדיקה יקבע דר’ לוריא אם המקרה מתאים לטיפול כירופרקטי. במידה ולא, יפנה אותו למומחה המתאים.

מהלך הטיפול

כיום יש למעלה מעשרים טכניקות שונות לטיפול כירופרקטי בעמוד שידרה ומפרקים. הבסיס המרכזי לכל השיטות הוא המניפולציה לעמוד השדרה. חלק מהטכניקות מפעילות כוח ומהירות גבוהה לשחרור החוליה וחלקן מפעילות טכניקות עדינות בשימוש מכשירים ועבודה על הרקמה הרכה. במהלך הטיפול נעשה שימוש במיטות כירופרקטיקה יחודיות, שימוש בעזרים פיזיוטרפים כגון כריות חימום/קירור, מכשיר עסוי וכן מיטת מתיחה לחוליות עמוד השדרה. ההתאמה נעשית לכל מטופל ומטופל באופן אישי ובדרך כלל נעשה שימוש במספר טכניקות. הטיפול הכירופרקטי הינו מורכב ודורש מיומנות שנרכשת בשנים של לימוד ותרגול. הטיפול הכירופרקטי אינו כולל ניתוחים ואף לא שימוש בתרופות. יתכן והכירופרקט ימליץ על תוספי מזון, ויטמינים ותזונה מאוזנת.

טיפולי הכירופרקטיקה מחולקים לשלושה שלבים

     שלב ראשוני- במצב אקוטי מטרת הטיפול לחזור לתפקוד מלא במהרה ולפוגג את הסימפטומים הראשוניים. בשלב זה הטיפולים יהיו אינטנסיביים.

    שלב שני- טיפול שיקומי לשיפור התפקודי של הגוף. במהלכו יורדת אינטנסיביות הטיפולים והמטופל נוטל חלק פעיל יותר בתהליך ההחלמה באמצעות תרגילים שמבצע בביתו.

  שלב שלישי- טיפול תחזוקתי ומניעתי. פגישות בהפרשי זמן גדולים יותר לצורך שמירת המצב האופטימאלי שהושג במהלך השלבים הקודמים ומניעת הופעת בעיות חדשות בעמוד השדרה.

חיפה: ורדיה סנטר, מרפאת מומחים, רח' ורדיה 12, חיפה
Vardiya Center, 12 Vardiya st. Haifa
טלפון:04-8241002
סלולרי: 054-4827877